Wyspy Lavezzi

Kamizelka dla fotografa
Luty 29, 2016
Wodospad Skradinski Buk
Marzec 2, 2016

O tym, że październik nie jest popularnym miesiącem do zwiedzania Korsyki przekonałem się próbując dostać się na Wyspy Lavezzi. Będąc 10 dni w Bonifacio tylko jednego dnia płynął statek na te wyspy. Nie miałem wielkiego wyboru. Puste miejsca na ogromnym statku zdradzały co musi się tu dziać w sezonie. Oczywiście nie trudno się domyślić, że tłumy turystów z całego świata chcąc zobaczyć ten cudowny archipelag wysp z bliska. Ja mogłem spacerować po nich w ciszy i spokoju.

Nie miałem niestety zbyt wiele czasu. Mogłem również zapomnieć o „fotograficznym świetle” – statek wypływał o 10.30 i wracał o 16.30. Kropka. Musiałem się z tym pogodzić. Podróż zabrała mniej więcej 40 minut, a wracając godzinę, ale zobaczyliśmy jeszcze jaskinie w klifie po drodze. Na miejscu z pokładu na ląd zeszło ze mną kilka osób. Na pobliskiej przystani plaży rozłożyli ręczniki i zaczęli się opalać. W drugiej połowie października!

Moja sytuacja była z goła inna. Łeb, za przeproszeniem, chciało urwać. Plażowicze skorzystali z przyjemnej, osłoniętej od wiatru skałami zatoczki zatoczki. Byłem tam parę minut i rzeczywiście czuło się lato na pysku. Ja jednak nie chciałem tam plażować, a fotografować, więc te kilka godzin spędziłem na tym szalonym wietrze.

Zaraz na początku znalazłem ten kadr. Obszedłem całą wyspę dookoła. W wielu miejscach zrobiłem po kilka ujęć. Jednak ten pierwszy kadr po latach podoba mi się najbardziej. Zapisała się w nim historia całego dnia – obłędny błękit wody i nieba, skały i ja ukryty za nimi. Nie ma tam nic poza wodą, skałami i tak cudownymi widokami, że ciężko przejść 100 metrów nie stając co krok oniemiałym z wrażenia.

Wyspy Lavezzi odwiedziłem w 2009 roku. Przez kolejne lata zobaczyłem wiele wysp, ale szczerze mówiąc i nie obrażając pięknych miejsc na świecie – nie znalazłem piękniejszych od nich. Takie nie pozorne – są dokładnie TUTAJ rzucone na morzu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *